PLAKALI TERS AKIŞLI ISI EŞANJÖRÜNÜN HIZLI VE GÜVENİLİR CFD SİMÜLASYONU

 Anne-Marie Schelkens

Isı eşanjörlerinin performansını tahmin etmek zorlu bir görev olabilir. NTU (Sayı Aktarım Birimleri) yöntemi gibi basitleştirilmiş yöntemler, önce bir dizi varsayım yapılmadan kullanılamaz. CFD kullanımı, akış detaylarının çok daha derinlemesine ve doğru bir şekilde analiz edilmesini sağlar. Omnis™, bu tür bir problemin analizi için basit, kullanımı kolay bir ağ ve simülasyon kurulumu sunar. 

OMNIS ™ / Hexpress  ile akışın farklı bölgelerinde, yüzeyden hacime veya hacimden yüzey tekniklerinin her ikisinin de avantajları korunarak, birbirine geçmiş şekilde çözüm ağı elde edilebilir.

Omnis™/Open-PBS , çeşitli akışkan ve katı blokları içeren Eşlenik Isı Transferi (CHT) simülasyonu için özel ortak ve son işleme yetenekleriyle güvenilir ve kullanımı kolay bir simülasyon ortamı sunar.

Cadence’in Omnis™ ürününün hızlı ve güvenilir sonuçlarla ısı eşanjörlerinin geliştirilmesine nasıl yardımcı olduğunu keşfedin. Web semineri, bir plakalı ters akışlı ısı eşanjörünün ağ oluşturma ve simülasyonunu sunacaktır. 

BU WEBİNAR SIRASINDA ÖĞRENECEKSİNİZ

  • Çok alanlı ağ oluşturma, yüzeyden hacme ve hacimden yüzeye yaklaşımları birleştirme
  • Omnis™/Open-PBS ile Eşlenik Isı Transferi simülasyonu

Webinar Linki: https://www.numeca.com/webinar/article/703

Comments for this post are closed.