FINE™/MARİNE 10.2 SÜRÜMÜ

Daha hızlı seakeeping analizleri, adaptif ızgara gelişmiş kullanım, direnç hesaplamaları için kaba grid ile çözüm başlatma, Rhino eklentisi ile daha hızlı şekilde geometri hazırlama, ve çok daha fazlası… FINE Marine ™v.10.2’de.

C-Wizard, oyunun kurallarını değiştiren 2 özelliği ortaya çıkardı.

Seakeeping artık daha hafif donanım konfigürasyonları ile kullanıcılar için daha uygun hale geliyor. Kararsız simülasyonlar, pratikte doğrulukta hiçbir kayıp olmadan yarım günlere indiriliriyor. .

Direnç hesaplamaları için kaba ağ ile analiz başlatma : Bir projenin kaba ağ başlatma kullanmasını sağlamak için tek bir tıklamayla C-Wizard’ın kullanım kolaylığını sistematik iyileştirme kriterleriyle karıştırın.  Not: Kaba ağlar oluşturmaya yönelik yönergeler henüz tamamlanmadığından bu özellik hala BETA’dadır.


Rhino Eklentisi ile Hızlandırma

Bu özelliğin birçok kullanıcı tarafından geometri hazırlıklarını hızlandırması bekleniyordu. Ve işte burada! Rhino eklentimiz artık katmanlarda depolanan yüzeylerden mevcut adları alıyor. Pastanın üzerine krema: Yüzey değişiklikleriyle bile, eklentiyi tekrar çalıştırmak isterseniz, isimleri korumaya devam edecektir.

Uyarlanabilir Izgara İyileştirme, Yeni İşlevlerle Yeniden Geliştirildi

  • Zaman ortalamalı kriterin tanıtımı: bu yeni seçenek, ızgarayı uyarlamak için kriterin zaman ortalamasını gerçekleştirmeye izin verir. Bu nedenle, iyileştirmeler zamanla daha kararlı hale gelir ve bu da kararsız akışlar için uygundur.
  • Sistematik iyileştirme kriterleri şimdi tüm ızgarayı bir kerede rafine etmek için tanıtıldı. Kullanıcılara, hızlanma rampasını kaba bir ızgara üzerinde başlatma ve ardından nihai çözümü daha ince bir ızgara üzerinde birleştirme fırsatı verir. Bu “çoklu ağ” yaklaşımı, özellikle ince ağlar ve uzun geçici ivmeler içeren simülasyonlar için hesaplama maliyetini azaltır.

Ve Hepsi Bu Değil!

Yakınsama güçlendirici ve denetleyici artık akış çözücünün bir parçasıdır: bu, artık dinamik bir kitaplık aracılığıyla donatılmadıkları ve diğer dinamik kitaplıklarla olası çakışmaları ortadan kaldırdıkları anlamına gelir.

Modal yaklaşım: yapıdaki herhangi bir düğümün hareketinin zaman geçmişini almak için yeni bir komut dosyası paylaşılır.

Bu yeni sürümü beğeneceğinizi umuyoruz!
FINE™/Marine’i henüz denemediyseniz, tereddüt etmeyin ve DEMO TALEP ETMEK İÇİN

0 yorumlar

Bir Yorum Yaz

* Alanları Doldurmak Zorunludur