2005 yılında kurulan Pars Makina Ltd. Şti. ODTÜ Ostim Teknokent’te ve yine Ostim’de bulunan atölyesinde faaliyetlerini sürdürmektedir.

Pars Makina; sistemlerin, ekipmanların güç ve verimliliklerini arttırmaya yönelik, yenilenebilir ve çevre dostu enerji problemlerinin çözümleri için teknik tasarım, analiz ve üretime yönelik yeni Ar-Ge projeleri, mühendislik çalışmaları ve yatırımlar yapmaktadır.

Pars Makina’nın hedefi; dünyada meydana gelen teknolojik gelişmeleri, sürekli ve sistematik arge yöntemleriyle izleyerek, enerji, ulaştırma, savunma, havacılık ve uzay mühendisliği alanlarında dünya çapında güvenilir, ekonomik, yüksek güç ve verime sahip, yenilikçi çözümler üretmektir.
Pars Makina; sürdürdüğü Ar-Ge çalışmaları sonucu ortaya çıkan özgün katma değer ve teknolojik gelişmelerini, dünyada rekabet edebilecek bir seviyeye çıkartabilmek için, ulusal ve uluslararası uluslararası patentler ile desteklemektedir. Kabiliyetlerini ortaya koyabilmek, rekabet gücünü arttırmak, yüksek teknoloji içeren yenilikçi ve özgün çözümler üretmek amacıyla, sadece Türkiye’de değil, Avrupa Birliği Projeleriyle de ulusal ve uluslararası akademik kurumlar ve konusunda lider konumunda büyük  şirketler ile yakın işbirliği içerisinde çalışmalarını sürdürmektedir.

VİZYONUMUZ

Dünyada meydana gelen teknolojik gelişmeleri, sürekli ve sistematik arge yöntemleriyle izleyerek, dünyadaki havacılık, enerji ve ulaşım sektor gelişmelerinin gerisinde kalmamaktır. Sistemlerin ve ekipmanların güç ve verimliliklerini arttırmaya yönelik sürekli yatırımlar yapmaktadır.

MİSYONUMUZ

Havacılık, enerji ve ulaşım sektörüne,ucuz, yüksek güçlü ve yüksek verimli çözümler sağlamaktır.

Merkez : OSB Mahallesi, Turan Çiğdem Cad.

No:30 06374 Ostim/ANKARA


Şube : ODTÜ-Ostim Teknokent Uzay Çağı
Cad. 1308. Sok. No : 6 Z - 21 06374

Ostim / ANKARA

0 (312) 385 19 44

E-Bülten

Bizden Haberdar Olun.

Duyurular, Projeler ve Yeni Ürünlerimiz ile ilgili bilgi almak için lütfen e-posta adresinizi e-bültenimize ekleyiniz.