Numeca FINE™/Marine tasarımının America’s Cup Yelkenli Yarışlarındaki Başarısı

American’s Cup Yelkenli yarışlarına, Numeca FINE™/Marine  tasarımı ile hazırlanan EMIRATES TEAM NEW ZEALAND takımı birinci olmuştur. Bu yıl ikinci olan ama geçen 2 yıl üst üste şampiyon olan takım ORACLE TEAM USA’da Numeca FINE™/Marine kullanmaktadır.

Kazanan ekip: EMIRATES TEAM NEW ZEALAND

Tarih: 27 Jun, 2017 4:19pm

Kullandıkları yazılım: Numeca FINE™/Marine

Americans cup2

“We needed the best tools to prepare for the America’s Cup. FINE™/Marine did everything we asked of it with accuracy and speed, we can highly recommend it.”

“America’s Cup’a hazırlanmak için en iyi araçlara ihtiyacımız vardı. FINE ™ / Marine, istediğimiz her şeyi doğru ve hızlı yaptı, kesinlikle tavsiye ederiz.”
Nick Hutchins, Design & CFD Engineer Emirates Team New Zealand

America’s Cup’ta CFD’nin önemi
Mühendislik konusuna gelince, America’s Cup’ın bu özel baskısında: 50 sayfalık tasarım ilkelerinde açıklanan pek çok unsur arasından, bu yıl tekne tasarımı tüm tekneler için aynı olmalıdır. Fark yaratmak için tüm dikkatin, hidrofil gibi ekleri optimize etmeye gitmesi gerektiği anlamına gelir. Tekneleri dalgaların dışına atarlar, su altındaki bir kanat gibi, onları suyun üzerinden uçuruyorlar.
Americans cup

Hidrofoil yarışta bu kadar önemli bir rol oynadığından, hız, istikrar ve sağlamlık arasındaki mükemmel dengeyi sağlamak için olabildiğince çok varyans karşılaştırmak önemlidir.

FINE ™ / Marine, VPP veritabanlarını beslemeye ve mümkün olduğunca çok sayıda hidrofil dizilişini karşılaştırmaya yardımcı olan tamamen otomatik süreçler sunar. NUMECA, birkaç günde  yüzlerce hidrofilite matrisini tamamen güvenilir bir şekilde uygulayabilen, hızlı, sağlam ve doğru bir CFD RANS tabanlı zincir oluşturmak için özel geliştirmeler geliştirdi

Daha fazla bilgi: http://www.numeca.com/readnews/article/271 , http://www.nzherald.co.nz/nz/news/article.cfm?c_id=1&objectid=11883241

0 yorumlar

Bir Yorum Yaz

* Alanları Doldurmak Zorunludur