AÇIKLAMA

Patentlenmiş termodinamik çevrimi olan paletli döner piston Pars motor, sadece tek adımda yüksek sıkıştırma oranı ve debi sağlamakla kalmaz aynı zamanda düşük enerji ve tork harcar. Pars Kompresörün bu karakteristiği göstermesindeki en temel etken yaysız palet uygulamasıdır. Genellikle iklimlendirme ve  soğutma işlemleri gibi uygulamalarda kullanılan yaylı tasarım, paletli tasarımla değiştirilmiştir. Ayrıca yaylı tasarım yüksek hızlarda, eksantrik rotorunun hareket hızına yetişememekte ve rotor yüzeyinden ayrılmakta, bu da salınımlara neden olmaktadır. Yeni tasarımla birlikte bu aksaklık giderilmiş, palet ayrılmasından dolayı oluşan basınç kayıpları ortadan kaldırılmıştır. Patentlenmiş kompresörün izantropik verimi %85’lere, basma oranı ise 9atm gibi değerlere ulaşabilmektedir. Pars motor ise mimarisi gaz türbinli motorlara çok benzer, ayrı ayrı sıkıştırma, yanma ve genleşme ünitelerinden oluşan buji ateşlemeli bir motordur.

Capture       Capture1

Deneysel Düzenek

Capture4

PARS Kompressör’ün Sıkıştırma Adımları

TEKNOLOJİ

Amacımız hem verimli ve az enerji tüketen sistemler sağlamak, hem de maliyet ve zararlı gaz emisyonlarını düşürmektir.

PARS Kompresörün özgün tasarımı sayesinde geleneksel pistonlu kompresörler yerini bu verimli sistemlere bırakmaktadırlar.

Teknolojimiz on yılı aşkın bir sürede geliştirilip test edilmesine rağmen tasarımın getireceği potansiyel uygulamalara henüz başlamış bulunmaktayız.

UYGULAMALAR

Soğutma ve iklimlendirme uygulamaları gibi alanlarda kullanılan geleneksel pistonlu kompresörler yerini PARS Makina teknolojisine bırakmaktadır.

Bu teknoloji, içinde piston – silindir mekanizması olan her yere kolaylıkla uygulanabilir.

STRATEJİ

Performansı yükseltmek, enerjiden tasarruf etmek ve uygulama alanlarını genişletmek amacıyla geleneksel bakış açısını değiştirmeye çalışıyoruz.

PARS Kompresör ile birlikte pek çok özgün tasarımımızı patentlemiş bulunuyoruz.

Çözümlerimizi çok küçük uygulamalar için de geçerli kılmaya çalışıyoruz.