YENİ SÜRÜM – OMNIS™ VERSION 5.2

Anne-Marie Schelkens News 02.12.2021

Cadence Omnis CFD ortamının en yeni sürümü şu anda mevcuttur. Avantajlarından birkaçını saymak gerekirse; daha iyi proje ve dosya yönetimi, daha fazla geometri onarım aracı, çok bloklu yapılandırılmış ağ oluşturma, daha hızlı turbo analizleri ve açık çözücüler sunar. Bu güncellemede, talep listesinde üst sıralarda yer alan 3 iyileştirmeye özel önem verilmiştir:

Hidrolik türbinlerin kararsız kayan ızgara simülasyonu


Mühendisler ve tasarımcılar, Omnis Autogrid’deki ağ örgülü kanat geçişlerinin tekrarı ve Omnis Açık Basınç Tabanlı Çözücü(Omnis Open Pressure-Based Solver)’deki kayar ızgaralı rotor-stator arayüzü sayesinde artık sıkıştırılamaz akışla hidrolik türbinlerin ve diğer turbo makine uygulamalarının kararsız simülasyonlarını daha kolay ve doğru şekilde gerçekleştirebilirler.

GAMM Su Türbini Modelinin Taslak Borusu’nda Dönen Girdap İpi

Girdap çekirdeklerini tespit etme ve görüntüleme

Yeni bir son işleme probu, akış girdaplarının çekirdeklerini belirleyip görüntüleyerek, mühendislerin tasarımlarının aerodinamiğini iyileştirmelerine yardımcı olmaktadır.

DrivAer modeli etrafındaki girdap çekirdek çizgilerinin görselleştirilmesi

FINE/Turbo’dan Omnis’e kolay geçiş yapabilme

Eski FINE ortamından Omnis’e geçişi kolaylaştırmak için FINE/Turbo projelerinin içe aktarımını ve simülasyonu aynı ayarlarla çalıştırmayı veya sonuçları doğrudan Omnis’te içe aktarmayı sağlayan çözüm uygulanmıştır.

Rotor37 modelinin FINE/Turbo çözümünün Omnis ortamına aktarılmış hali

Ve daha birçok iyileştirme yapıldı.
Bu yeni sürümü beğeneceğinizi umuyoruz!

0 yorumlar

Bir Yorum Yaz

* Alanları Doldurmak Zorunludur