OMNIS™/HEXPRESS

Karmaşık geometriler için altıgen baskın ağ seçenekleri ile tamamen yapılandırılmamış altıgen çözüm ağı üreticisi

Omnis™/Hexpress, ne kadar karmaşık olursa olsun, olası tüm geometrileri işleyebilir. Yüksek kaliteli kafesler, diğer çözüm ağı üreticilerinden iki kata kadar daha hızlı çözüm ağı üretir.

Omnis™/Hexpress, HEXPRESS™/Hybrid erişimi içerir.

Mühendislik süresinin büyük ölçüde azaltır

AutoSeal sayesinde kullanıcılar CAD temizliği ve onarımı için zaman harcamaz, zamandan tasarruf ederler..

“Yetenekli bir mühendisin daha önce kabin alanının tüm deliklerini kapatmak için genellikle bir tam haftaya ihtiyacı olduğu yerde, şimdi tüm bu süreç yaklaşık bir saate indiriliyor.” Akio Takamura, Honda Otomotiv Baş Mühendisi

CAD hazırlandıktan sonra işlemi daha da hızlandırmak için Omnis/Hexpress’in dağıtılmış belleğe paralel olarak meshlemedeki benzersiz yeteneği, aynı anda birkaç bilgisayarda veya kümede kafeslerin oluşturulmasını sağlar. Sonuç olarak, dakikalar içinde milyonlarca hücre oluşturulabilir.

Duruma göre en iyi çözüm ağı oluşturma algoritmalarını seçer

Omnis/Hexpress sadece Hacimden Yüzeye (yüzey örgüsü gerekmez) veya Yüzeyden Hacime yaklaşımı arasında seçim yapmakla kalmaz, aynı zamanda her ikisinin de bir kombinasyonuna izin verir. Bu ağ jeneratörü,

• Asılı düğümlü tam altıgen kafesler

• Asma düğümleri olmayan altıgen baskın kafesler

• Tam tetrahedral kafesler

de dahil olmak üzere sınıfının en iyisi hacim meshleme algoritmalarına sahip eksiksiz bir takım kiti öneren piyasadaki tek çözüm ağı jeneratördür.

Hatta konformsal olmayan ve su geçirmez olmayan CAD geometrileri üzerinde çalışırlar.

Yüzey örgüsü üretimi için Tam Üçgenler veya Dörtgen Baskın çözüm ağı seçeneklerini sunarlar.

Verimli simülasyon akış şeması sunar

Omnis/Hexpress bağımsız veya paketlenmiş olarak mevcuttur.

Omnis ortamımızda kullanıcılar kendi akış çözücülerini meshleme teknolojimizle kolayca birleştirebilir ve son derece kolaylaştırılmış bir iş akışından yararlanabilirler.

Python eklenti API’si ile iş akışının A’dan Z’ye tam otomasyonu mümkündür.

Anında doku eşleme ile anlık ağ önizlemesi, ızgara oluşturma işlemine başlamadan önce ağın hızlı bir ön görünümünü sağlar.

Yapılandırılmış&Yapılandırılmamış çözüm ağları sorunsuz bir şekilde birleştirilmiştir

Omnis’te, her teknolojinin en iyisinden yararlanmak için mesh oluşturma yöntemleri birleştirilebilir ve yüksek doğruluğu hız ile birleştirir

• Yapılandırılmış kafesler için yapılandırılmış otomatik, çok bloklu çözüm ağı üretme aracı Omnis/AutoGrid, dönen ekipmanlar için eşsiz hız ve doğruluk sunar.

• Omnis/Hexpress, en karmaşık geometriler için bile yüksek kaliteli yapılandırılmamış çözüm ağı üretimi sağlar.

Simülasyonun etki alanı başına veya aynı nesnenin farklı yerlerinde farklı yöntemler kullanılabilir ve eşleşmeyen bağlantılar aracılığıyla bağlanabilir.

Viskoz katman eklemesi yapılabilir

Hacim meshleme, şişirme(inflation) veya ekstrüzyon yöntemiyle yüksek kaliteli viskoz katmanlar yerleştirmeyi içerir ve türbülans için mümkün olan en iyi geçişi sağlar. Kullanıcının geometrideki her yüzey için en iyi seçeneği seçebildiği bir kombinasyon da mümkündür.

Şişirme yöntemi tam altıgen ve altıgen baskın kafeslerle uyumludur. Bu yöntemde, Euler örgüsünden ilk sınır katmanı şişirilir (diğer hücreleri uzaklaştırır) ve viskoz katmanlar daha sonra eklenir. Son katman ve Euler ağı arasında mükemmel bir geçiş oluşturur.

Ekstrüzyon yöntemi altıgen baskın kafeslerle uyumludur. Bu yöntemde, sınır katmanı istenen yüksekliğe göre eklenir ve altındaki hücreler Euler çözüm ağı’ndan çıkarılır. Viskoz katmanlar daha sonra eklenir ve uzak alan ağıyla yeniden bağlantı yapılır. Burada 2 kat avantaj sağlar: mükemmel bir uzak alan ve daha sabit sınır katmanı kalınlığı.

Temel Özellikler

• Çözüm ağı için karmaşık şekiller: iç/ dış, CFD ve FEM ızgaraları

• Kullanıcı isteği üzerine tam kenar yakalama

• Sağlam ve entegre CAD temizliği ve delik kapatma

• Küçük boşluklar ve çakışmalar otomatik olarak giderilir

• AutoSeal ile tespit edilen ve kapatılan büyük boşluklar

• Toplu veya etkileşimli GUI tamamen komut dizisiyle kontrol edilebilir

• Saf Tet, Hex veya Hybrid kafeslerle hacimden yüzeye yaklaşım

• Yüzey örgüsü, üçgenler veya dört baskın hücreli

• Tet veya Hex baskın kafeslerle yüzeyden hacime yaklaşım

• Pürüzsüz geçişli esnek viskoz katmanlar ekleme

• Tek adımda eşleşen bağlantılarla birden fazla birimin çözüm ağını oluşturarak eşleştirme

• İnce yüzeylerin çözüm ağı oluşumu (ısı kalkanları, egzoz boruları vb.)

Tüm Yönleri İle Pars Makina

Çevre Dostu

Gerçekleştirdiğimiz projelerde, yenilenebilir enerji kaynaklarını ve özellikle geri dönüştürülebilir materyallerle çalışmaya gayret ediyoruz.

Etik Çalışma

Sürekli geliştirme çabalarımıza motivasyonumuzu ve etik değerlerimizi ekliyor, sayısız simülasyon ve testten gelen geri bildirimleride dikkate alan ve sürekli gelişen bir tasarımla projelerimizi gerçekleştiriyoruz.

Güvenlik

Güvenliği her zaman önceliğimizdir. Her türlü saha çalışmasında veya atölyemizde yürüttüğümüz üretim, montaj ve testlerde işçi sağlığını sürekli ön planda tutmaktayız.

Toplumsal Sorumluluk

Yüksek ve yenilikçi teknolojilerin gelişmesiyle, ülkemizin ve tüm dünya varlıklarının sağlıklı gelişimi ile ilgili görevimizi yerine getiriyoruz.

İleri Teknoloji

Uzmanlık alanlarımızdaki son teknolojik gelişmeleri takip eden Ar-Ge ve üretim ekibimizle her zaman dünya standartlarında mühendislik ve üretim hizmetleri vermekteyiz.

Müşteri Odaklılık

Sorumlu ve olumlu düşünen tutumumuzdan kaynaklanan verimli ve güvenilir ürünler sunuyor ve müşteri memnuniyetini sağlıyoruz.

Bizi Yakından Tanıyın

Pars Makina sürdürdüğü Ar-Ge çalışmaları sonucu ortaya çıkan özgün katma değer ve teknolojik ürünlerini dünyada rekabet edebilecek bir seviyeye çıkartan ulusal ve uluslararası patentler ile desteklemektedir. Kabiliyetlerini ortaya koymak, rekabet gücünü arttırmak, yüksek teknoloji içeren yenilikçi ve özgün çözümler üretmek amacıyla, Türkiye’de ve Avrupada ulusal ve uluslararası akademik kurumlar ve konusunda lider büyük şirketler ile yakın işbirliği içerisinde çalışmalarını sürdürmektedir.

YETKİNLİKLERİMİZ
PATENTLERİMİZ
BAŞARI HİKAYELERİMİZ
BELGELERİMİZ

Pars Makina

Ulaştırma, Savunma, Havacılık, Uzay Mühendisliği ve Temiz Enerji alanlarında güvenilir, ekonomik, yüksek güç ve verimliliğe sahip yenilikçi çözümler sunuyoruz