Hesaplamalı Akışkanlar Dinamiği Çözüm Ağı için Pointwise

Pointwise CFD Çözüm Ağı Üreticisi

Cadence Pointwise, akışkan etki alanının yüksek doğrulukta karakterizasyonu için endüstri lideri örgü oluşturma tekniklerinin yanı sıra geometri modeli hazırlama yeteneklerini kullanır.

Herhangi bir mühendise veya hesaplamalı akışkanlar dinamiği (CFD) meraklısı için çözüm ağı, CFD iş akışının en yüksek etkilerden birine sahip en zaman alan parçasıdır. Süreç zaman yoğunluklu olabilir, ancak ileriye doğru yüksek doğruluk ve yüksek verimli CFD simülasyonlarının ilerlemesini sağlamak için hayati önem taşımaktadır.

Pointwise sadece endüstri lideri CFD çözüm ağı ile yetinmez. Pointwise’daki en büyük gurur noktalarımızdan biri, hemen hemen her CFD simülasyon iş akışına entegre olma kapasitesidir. Çözüm ağını dışa aktarma ve içe aktarma araçlarımız ve diğer güçlü çözücüler ve simülasyon araçlarıyla önceden oluşturulmuş ilişkilerimiz sayesinde Pointwise’ın mevcut iş akışlarını geliştireceğine güvenebilirsiniz. Pointwise’ı desteklemeye ve ilerletmeye adanmış tüm ekip, çözüm ağı topluluğuna derinden bağlıdır ve CFD 2030 planı gibi endüstri yuvarlak masa toplantılarına, panellere ve etkili yönergelere dahil olur. Pointwise ile, ilerlemeye güvenebilirsiniz.

Mükemmel Kaliteli Çözüm Ağı Üretimi ile Zamandan Tasarruf Edin ve Doğruluğu Artırın

Üretim döngünüzde nerede olduğunuza bağlı olarak, CFD araçlarınızda temelde farklı vurgular arıyor olabilirsiniz. İster son doğrulamada ve en yüksek doğrulukta, ister simülasyonlarda hız ve hesaplama verimliliği ön plana çıktığında, Pointwise ihtiyacınız olan şeye sahiptir.

Hibrit, Üst Ve Yüksek Dereceli Çözüm Ağları

Yüz milyonlarca ve hatta milyarlarca hücreye dönüşen kafeslerle, altıgen, üst ve yüksek dereceli hücre tanımlarına sahip olmak keşif incelemesine olanak tanır.

Herhangi Bir Simülasyon İş Akışıyla Arayüz Kolaylığı

Pointwise, CFD kullanıcılarının genellikle çok sayıda üründen mevcut en iyi çözümü alacağını kabul eder ve iş akışı ne olursa olsun en kaliteli ağlarına erişiminizi sürdürmenizi sağlar.

Çözüm Ağını İçe/Dışa Aktarma Önceliği

Geometri modelleri ve farklı yazılımlar arasında çalışmak, içe ve dışa aktarma önceliklerinin kolaylığını gerektirir ve Pointwise’ı buna sahip olacak şekilde inşa edilmiştir.

Özelleştirilebilir Komut Dosyası ve Şablonlar

Tekdüze ve tekrarlayan herhangi bir şeyle, Pointwise ortamınızda özel komut dosyası oluşturma veya kendi çözümünüzü buna kodlama yeteneğine sahip olmanızı istiyoruz.

İstediğiniz Her Şeyi Herhangi Bir İş Akışına Uygulayın

Pointwise, CFD çözüm ağı teknolojisinde mükemmellik sağlar. Pointwise, CFD ortamında çalışan herkesin birden fazla doğrudan arayüz kümesine sahip olabileceğinin verdiği farkındalıkla, birçok geometri modelinden çoğu simülasyon motoruna veya çözücüye kadar Cadence mükemmelliğini sağlamayı amaçlamaktadır.

Mevcut Herhangi Bir Durum İçin Çözüm Ağı Türü

Yüksek kaliteli bir ağ oluşturmak için deneme yapmak gerekmektedir. Pointwise’daki kullanılabilir hücre tanımları tüm deneme biçimlerini etkinleştirir.

Bir ağdan ihtiyacınız olan şey hem basitlik (batmış yüzeyin ve pozitif hacimli hücrelere sahip akışkan hacminin tam kapsamı) hem de karmaşıklıktır (çözünürlük ve hücre şekli ölçümlerini dengeleme). Bu genel ihtiyaçlara akış çözücünüzün özel gereksinimlerini eklemek ve çözüm ağı işleminin sağlam ve güvenilir olması için hem esneklik hem de kontrol sağlayan çözüm ağı yazılımına ihtiyacınız vardır.

• Yapılandırılmış ve yapılandırılmamış ızgaralar

• Hibrid anizotropik tetrahedra, prizmalar, altıgen ve vokseller

• Eliptik PDE yöntemleri ile pürüzsüz, kümelenmiş ve ortogonal

• Overset ızgara montajı

• Yüksek Sıralı akış çözücüler için Yüksek Sıralı ağ

Bu nedenle Pointwise, otomatikten manuele, yapılandırılmıştan yapılandırılmamışa ve hibrite, 1D’den 2D’ye, Delaunay’dan ilerleyen katmandan eliptik PDE’ye, aşırı başlangıç ve yüksek sıraya kadar çeşitli çözüm ağı teknikleri içerir, hepsi çok bloklu veya çok bölgeli bir stratejide uygulanır.

Geometri Modeli Onarımı

En iyi yakınsamayı sağlayan kafesler oluşturmak için MCAD modellerini temizler.

İster daha geleneksel veya popüler MCAD sistemlerinden B-Rep NURBS (Tekdüzen Olmayan Rasyonel Temel Splines) ile çalışıyor olun, ister tasarım yazılımı, 3B taramalar ve diğer kaynaklardan dijital geometri formları kullanıyor olun, Pointwise’ın geometri modellerinizle çalışabileceğinden emin olabilirsiniz. Akış çözücüler sağlam eğriliklere ve sınır katmanı kafeslerine duyulan ihtiyaca karşı gelişmeye devam ederken, yakınsamış CFD simülasyonlarınızda çalışmak ve en yüksek verimlilik ve en yüksek doğruluğu sağlamak için ideal bir çözüm ağına sahip olmak çok önemlidir.

Pointwise’ın hem dış geometrilerden hem de dahili çözüm ağı türlerinden içe aktarma yeteneklerinin çoğalması sayesinde, geometri modelinizin boşluksuz ve pazarın önünüze atabileceği her şeye hazır olmasını sağlamak için ihtiyacınız olan araçlara erişebileceksiniz. Bu, ister enerji verimliliğinin zirvelerinden önce görülmemiş hipersonik ulaşım sistemlerine, ister henüz hayal bile etmediğimiz teknolojilere doğru olsun, işi çözmek için Pointwise’a güvenin.

Herhangi bir CFD Çözücü Formatı için Çözüm Ağı Oluşturma

Tam Dışa Aktarma Esnekliği

Çözüm ağı oluşturmada mükemmellik standardını Pointwise’dan iş akışınızın herhangi bir yönüne uygulayın. Omnis platformumuzda veya mevcut diğer iş akışlarına dışa aktarılan Pointwise, tasarımlarınızı güçlendirecektir. Pointwise, mesh dosyalarını günümüzün şu anda kullanımda olan CFD çözümlerinin çoğu için uygun formatlarda dışa aktarma işini yapmaktadır. Pointwise’ın arkasında, mevcut komut dosyamızı ve glyph veritabanımızı geliştirmeye hazır hızlı bir şekilde destekleyici bir mühendis ekibi de vardır. Dışa ve içe aktarma öğelerinin tasarımınızı engellemesine asla izin vermez.

Pointwise, CAD veya CAE dışa aktarma dosyalarını etkinleştirmenin ötesinde, çözüm ağınızı çözücülerinize aktarma sürecinde maksimum bütünlük sağlayabileceğiniz sınır koşullarının (BC) veya birim koşullarının (VC) önceden ayarlanmasına da izin verir. Ayrıca, Pointwise Github Deposu, CAE çözümleriniz için geliştirilen yeni eklentiler için genişletilmeye devam eder.

Tüm Yönleri İle Pars Makina

Çevre Dostu

Gerçekleştirdiğimiz projelerde, yenilenebilir enerji kaynaklarını ve özellikle geri dönüştürülebilir materyallerle çalışmaya gayret ediyoruz.

Etik Çalışma

Sürekli geliştirme çabalarımıza motivasyonumuzu ve etik değerlerimizi ekliyor, sayısız simülasyon ve testten gelen geri bildirimleride dikkate alan ve sürekli gelişen bir tasarımla projelerimizi gerçekleştiriyoruz.

Güvenlik

Güvenliği her zaman önceliğimizdir. Her türlü saha çalışmasında veya atölyemizde yürüttüğümüz üretim, montaj ve testlerde işçi sağlığını sürekli ön planda tutmaktayız.

Toplumsal Sorumluluk

Yüksek ve yenilikçi teknolojilerin gelişmesiyle, ülkemizin ve tüm dünya varlıklarının sağlıklı gelişimi ile ilgili görevimizi yerine getiriyoruz.

İleri Teknoloji

Uzmanlık alanlarımızdaki son teknolojik gelişmeleri takip eden Ar-Ge ve üretim ekibimizle her zaman dünya standartlarında mühendislik ve üretim hizmetleri vermekteyiz.

Müşteri Odaklılık

Sorumlu ve olumlu düşünen tutumumuzdan kaynaklanan verimli ve güvenilir ürünler sunuyor ve müşteri memnuniyetini sağlıyoruz.

Bizi Yakından Tanıyın

Pars Makina sürdürdüğü Ar-Ge çalışmaları sonucu ortaya çıkan özgün katma değer ve teknolojik ürünlerini dünyada rekabet edebilecek bir seviyeye çıkartan ulusal ve uluslararası patentler ile desteklemektedir. Kabiliyetlerini ortaya koymak, rekabet gücünü arttırmak, yüksek teknoloji içeren yenilikçi ve özgün çözümler üretmek amacıyla, Türkiye’de ve Avrupada ulusal ve uluslararası akademik kurumlar ve konusunda lider büyük şirketler ile yakın işbirliği içerisinde çalışmalarını sürdürmektedir.

YETKİNLİKLERİMİZ
PATENTLERİMİZ
BAŞARI HİKAYELERİMİZ
BELGELERİMİZ

Pars Makina

Ulaştırma, Savunma, Havacılık, Uzay Mühendisliği ve Temiz Enerji alanlarında güvenilir, ekonomik, yüksek güç ve verimliliğe sahip yenilikçi çözümler sunuyoruz