Yüksek Hızlı Jeneratör

Hibrit Elektrikli Araçların Şarjı İçin Yüksek Hızlı Sabit Mıknatıslı Jeneratör Projesi

Destek Programı: Tübitak 1501 – Sanayi ARGE Projeleri Destekleme Programı

Proje No: 3110372

Başlangıç/Bitiş Tarihi: 01.07.2011 / 30.06.2013

Herhangi bir ısı kaynağından hibrit elektrikli aracın şarj edilebilmesini sağlayan, aynı zamanda modülün araç üzerine yerleştirilmesi ile atık ısısından elektrik üreten ve böylelikle yakıt ekonomisini arttırıp, emisyonu düşüren, yüksek hızlı kalıcı mıknatıslı jeneratör, türbine direk akuple edilebilmektedir. Bundan dolayı harici herhangi bir dişli kutusu, kayış-kasnak ya da tork-hız dönüştürücüsüne ihtiyaç duymayarak, doğrudan tahrik mekanizmalarının taşıdığı tüm avantajları üzerinde barındırmaktadır

Avantajları:

– Yüksek verim

– Yüksek güç yoğunluğu

– Muadillerine nazaran çok daha küçük boyut

– Düşük ağırlık

– Basit mekanik tasarım

– Kolay bakım

– Süreklilik

– Portatif olması

Kullanım Alanları:

– Havacılık sektöründe (400 Hz Alternatörler)

– Deniz araçların tahrikinde

– Motor veya jeneratör olarak çalışabilen tümleşik türbin jeneratörlerde

– Askeri amaçlı (acil güç gereksinimleri)

– Yüksek şaft hızının olduğu tüm uygulamalar

– Hibrit elektrikli araçların şarjı

PARS-PMG-2200

Tüm Yönleri İle Pars Makina

Çevre Dostu

Gerçekleştirdiğimiz projelerde, yenilenebilir enerji kaynaklarını ve özellikle geri dönüştürülebilir materyallerle çalışmaya gayret ediyoruz.

Etik Çalışma

Sürekli geliştirme çabalarımıza motivasyonumuzu ve etik değerlerimizi ekliyor, sayısız simülasyon ve testten gelen geri bildirimleride dikkate alan ve sürekli gelişen bir tasarımla projelerimizi gerçekleştiriyoruz.

Güvenlik

Güvenliği her zaman önceliğimizdir. Her türlü saha çalışmasında veya atölyemizde yürüttüğümüz üretim, montaj ve testlerde işçi sağlığını sürekli ön planda tutmaktayız.

Toplumsal Sorumluluk

Yüksek ve yenilikçi teknolojilerin gelişmesiyle, ülkemizin ve tüm dünya varlıklarının sağlıklı gelişimi ile ilgili görevimizi yerine getiriyoruz.

İleri Teknoloji

Uzmanlık alanlarımızdaki son teknolojik gelişmeleri takip eden Ar-Ge ve üretim ekibimizle her zaman dünya standartlarında mühendislik ve üretim hizmetleri vermekteyiz.

Müşteri Odaklılık

Sorumlu ve olumlu düşünen tutumumuzdan kaynaklanan verimli ve güvenilir ürünler sunuyor ve müşteri memnuniyetini sağlıyoruz.

Bizi Yakından Tanıyın

Pars Makina sürdürdüğü Ar-Ge çalışmaları sonucu ortaya çıkan özgün katma değer ve teknolojik ürünlerini dünyada rekabet edebilecek bir seviyeye çıkartan ulusal ve uluslararası patentler ile desteklemektedir. Kabiliyetlerini ortaya koymak, rekabet gücünü arttırmak, yüksek teknoloji içeren yenilikçi ve özgün çözümler üretmek amacıyla, Türkiye’de ve Avrupada ulusal ve uluslararası akademik kurumlar ve konusunda lider büyük şirketler ile yakın işbirliği içerisinde çalışmalarını sürdürmektedir.

YETKİNLİKLERİMİZ
PATENTLERİMİZ
BAŞARI HİKAYELERİMİZ
BELGELERİMİZ

Pars Makina

Ulaştırma, Savunma, Havacılık, Uzay Mühendisliği ve Temiz Enerji alanlarında güvenilir, ekonomik, yüksek güç ve verimliliğe sahip yenilikçi çözümler sunuyoruz