Analiz&Simülasyon

Pars Makina ağırlıklı olarak yüksek hızlı ‘turbo’ ve döngüsel sistemlerin hesaplamalı akışkanlar dinamiği (CFD) gibi alanlarda çalışmakta ve turbo makine ekipmanlarında kanıtlanmış şirket içi uzmanlığı ile en zorlu mühendislik problemlerinin üstesinden başarıyla gelmektedir. Kompresör ve türbin kademelerindeki aerotermodinamik akışların çözümü, yüksek performanslı turboşarjlara ve yanma odalarına ait analiz ve simülasyonu gerçekleştirilerek ülkemizde özellikle turbo-döngüsel sistemler alanında birçok ilke imza atmaktadır.

Ayrıca analiz yetkinliklerimiz bu kadarla sınırlı değildir. Distribütörü olduğumuz Cadence FineMarine yazılımı ile, gemilerin seyir hali, manevra, direnç dahil birçok analiz gerçekleştirebileceksiniz.

Firmamız dinamik kadrosu ile ilgili konulardaki tüm gelişmeleri küresel bazda takip etmekte ve bunlardan yararlanmaktadır.

Prototip Üretimi

Geçmişte, tasarım gelişmiş ülke şirketlerine aitti ve sadece üretim yerel olarak sürdürülüyordu, bu nedenle detay tasarım, orijinal parça üreticilerine ait olduğu için, prototiplemeye çok az ihtiyaç vardı. Teknoloji tasarım çabaları yıllar içinde geliştikçe, bu yaklaşım da değişti. Ancak bu olgu, bilgisayar ortamında, yani 3D tasarımdan doğrudan üretime geçişlerde, son ürün sürümüne yakın bir prototip üretme ve test ihtiyacı doğmaktadır.

Analiz ve tasarımdan sonra, prototip üretim aşamasına geçilmektedir. Bu aşama nihai malzeme listesini kesinleştirmek için gereklidir. Benzersiz prototiplerimiz müşterinin ihtiyaç duyduğu güç, performans ve verimlilik taleplerine göre üretilmektedir.

Ürün geliştirme sürecindeki önemli adımlardan biri, prototip parçaların veya bileşenlerin üretimi ve test edilmesidir. Pars Makina olarak tasarım bilgi ve tecrübemizi kullanarak prototip üretimlerimizi müşteri ihtiyaçları doğrultusunda gerçekleştiriyor ve test ediyoruz.

Test & Raporlama

Ankara Ostim’deki binamız aynı zamanda test merkezimize de ev sahipliği yapmaktadır. Test kurulumlarımızı sürekli yeniliyor ve geliştiriyoruz. %100 elektrik motorlarımızın, yüksek hızlı turbo ve döngüsel kompresörlerimizin, pompa ve genleştiricilerimizin ve verimli yanma odalarımızın testleri test merkezimizde yapılmaktadır.

Bu testler sonucunda elde edilen veriler değerlendirilmekte ve tasarım ofislerimize geri bildirim verilmektedir. Son olarak, test prototipi performansı optimize edilmektedir. Böyle bir kapalı döngü döngüsü uygulayarak, teknik ekibimiz, ürünlerimizi mümkün olan en iyi tasarımı hedeflemekte ve en son teknoloji seviyesine kadar çalışmayı taşımaktadır.

Tüm Yönleri İle Pars Makina

Çevre Dostu

Gerçekleştirdiğimiz projelerde, yenilenebilir enerji kaynaklarını ve özellikle geri dönüştürülebilir materyallerle çalışmaya gayret ediyoruz.

Etik Çalışma

Sürekli geliştirme çabalarımıza motivasyonumuzu ve etik değerlerimizi ekliyor, sayısız simülasyon ve testten gelen geri bildirimleride dikkate alan ve sürekli gelişen bir tasarımla projelerimizi gerçekleştiriyoruz.

Güvenlik

Güvenliği her zaman önceliğimizdir. Her türlü saha çalışmasında veya atölyemizde yürüttüğümüz üretim, montaj ve testlerde işçi sağlığını sürekli ön planda tutmaktayız.

Toplumsal Sorumluluk

Yüksek ve yenilikçi teknolojilerin gelişmesiyle, ülkemizin ve tüm dünya varlıklarının sağlıklı gelişimi ile ilgili görevimizi yerine getiriyoruz.

İleri Teknoloji

Uzmanlık alanlarımızdaki son teknolojik gelişmeleri takip eden Ar-Ge ve üretim ekibimizle her zaman dünya standartlarında mühendislik ve üretim hizmetleri vermekteyiz.

Müşteri Odaklılık

Sorumlu ve olumlu düşünen tutumumuzdan kaynaklanan verimli ve güvenilir ürünler sunuyor ve müşteri memnuniyetini sağlıyoruz.

Bizi Yakından Tanıyın

Pars Makina sürdürdüğü Ar-Ge çalışmaları sonucu ortaya çıkan özgün katma değer ve teknolojik ürünlerini dünyada rekabet edebilecek bir seviyeye çıkartan ulusal ve uluslararası patentler ile desteklemektedir. Kabiliyetlerini ortaya koymak, rekabet gücünü arttırmak, yüksek teknoloji içeren yenilikçi ve özgün çözümler üretmek amacıyla, Türkiye’de ve Avrupada ulusal ve uluslararası akademik kurumlar ve konusunda lider büyük şirketler ile yakın işbirliği içerisinde çalışmalarını sürdürmektedir.

YETKİNLİKLERİMİZ
PATENTLERİMİZ
BAŞARI HİKAYELERİMİZ
BELGELERİMİZ

Pars Makina

Ulaştırma, Savunma, Havacılık, Uzay Mühendisliği ve Temiz Enerji alanlarında güvenilir, ekonomik, yüksek güç ve verimliliğe sahip yenilikçi çözümler sunuyoruz