Hub Motor

Elektrikli Araçlar İçin Sıvı Soğutmalı Ve Yüksek Güç Yoğunluğuna Sahip Teker İçi Fırçasız Doğru Akım Motoru

Destek Programı: Tübitak 1501 – Sanayi ARGE Projeleri Destekleme Programı

Proje No: 3120161

Başlangıç/Bitiş Tarihi : 01.2.2012 / 31.12.2014

Elektrikli araçlarda, aracın tahriki için gerekli olan yüksek verimli ve güç yoğunluklu jant içi (HUB) sabit mıknatıslı fırçasız doğru akım motorudur. Şanzıman dişli grubuna gereksinim duymadıkları için 2 veya 4 tekerleğe kolayca yerleştirilebilmektedir.

Avantajları:

– Yapısal olarak 4 tekerin birden sürülmesi,

– Maksimum torkun üretilebilir olmasından dolayı zorlu ve kaygan yol koşullarında diğer elektrikli araçlara nazaran daha yüksek bir ilerleme kabiliyetinin sunulması,

– Rejeneratif frenlemenin en az tek elektrik motorlu araçlardaki gibi kolay olması,

– Dişli kutusu, diferansiyel, tahrik milleri ve akslar gibi güç iletim birimlerinin bu sayede gereksiz hale gelmesi ve buna bağlı olarak genel kayıpların azalması ve aracın daha ergonomik olması,

– Her tekerlekteki motor elektronik olarak kontrol edilmesinden dolayı ABS, çekiş kontrolü ve stabilite kontrolü gibi modern kontrol yöntemlerinin böyle bir araçta otomatik olarak eklenmiş olması.

Kullanım Alanları:

– Elektrikli araçlar

– Askeri amaçlı (yüksek torklu teker içi hub motorlar)

Pars Makina Hub Motor Test

PARS Makina 15 kW Hub Motor Testi

1Kw Pars Hub Motor
2Kw Pars Hub Motor
3Kw Pars Hub Motor
15Kw Pars Hub Motor

Tüm Yönleri İle Pars Makina

Çevre Dostu

Gerçekleştirdiğimiz projelerde, yenilenebilir enerji kaynaklarını ve özellikle geri dönüştürülebilir materyallerle çalışmaya gayret ediyoruz.

Etik Çalışma

Sürekli geliştirme çabalarımıza motivasyonumuzu ve etik değerlerimizi ekliyor, sayısız simülasyon ve testten gelen geri bildirimleride dikkate alan ve sürekli gelişen bir tasarımla projelerimizi gerçekleştiriyoruz.

Güvenlik

Güvenliği her zaman önceliğimizdir. Her türlü saha çalışmasında veya atölyemizde yürüttüğümüz üretim, montaj ve testlerde işçi sağlığını sürekli ön planda tutmaktayız.

Toplumsal Sorumluluk

Yüksek ve yenilikçi teknolojilerin gelişmesiyle, ülkemizin ve tüm dünya varlıklarının sağlıklı gelişimi ile ilgili görevimizi yerine getiriyoruz.

İleri Teknoloji

Uzmanlık alanlarımızdaki son teknolojik gelişmeleri takip eden Ar-Ge ve üretim ekibimizle her zaman dünya standartlarında mühendislik ve üretim hizmetleri vermekteyiz.

Müşteri Odaklılık

Sorumlu ve olumlu düşünen tutumumuzdan kaynaklanan verimli ve güvenilir ürünler sunuyor ve müşteri memnuniyetini sağlıyoruz.

Bizi Yakından Tanıyın

Pars Makina sürdürdüğü Ar-Ge çalışmaları sonucu ortaya çıkan özgün katma değer ve teknolojik ürünlerini dünyada rekabet edebilecek bir seviyeye çıkartan ulusal ve uluslararası patentler ile desteklemektedir. Kabiliyetlerini ortaya koymak, rekabet gücünü arttırmak, yüksek teknoloji içeren yenilikçi ve özgün çözümler üretmek amacıyla, Türkiye’de ve Avrupada ulusal ve uluslararası akademik kurumlar ve konusunda lider büyük şirketler ile yakın işbirliği içerisinde çalışmalarını sürdürmektedir.

YETKİNLİKLERİMİZ
PATENTLERİMİZ
BAŞARI HİKAYELERİMİZ
BELGELERİMİZ

Pars Makina

Ulaştırma, Savunma, Havacılık, Uzay Mühendisliği ve Temiz Enerji alanlarında güvenilir, ekonomik, yüksek güç ve verimliliğe sahip yenilikçi çözümler sunuyoruz